KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719462
nr 1471 9462
Birger Salkvist
(f. 1889), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 38x32, yttermått inklusive ram: 47x42 cm
Birger Salkvist, svensk bildkonstnär född 1889 .
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
måndag 30 maj 2022
kl 18:54:30
100 kr
150 kr